Premiera filmu odbędzie się w Kinie Elektronik w Warszawie 31 marca o godzinie 13.00. Planowane są także kolejne pokazy m. in. w Warszawie, Trójmieście, czy Żywcu. Wszelkie informacje o terminach będzie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej projektu, która ruszy na początku kwietnia.
Projekt Śladami Wagnera to spojrzenie na postać tego wielkiego Polaka z nowej, młodzieżowej perspektywy. W całości organizowany jest przez młodzież z IgnaśTV - Telewizji Szkolnej Zespołu Szkół nr 51 im. Ignacego Domeyki w Warszawie. Ekipa telewizji przemierzyła wiele tysięcy kilometrów realizując zdjęcia do filmu. Część zdjęć realizowana była z pokładu oldtimera s/y Zjawa IV będącego nijako kontynuacją trzech Zjaw Wagnera, na których opłynął świat. W czasie wyprawy ekipa odwiedziła Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Amerykańskie Wyspy Dziewicze, Portoryko, Jamajkę i Dominikanę. Zdjęcia do filmu realizowane były także w Gdyni, w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz w Warszawie. W produkcję zaangażowała się rodzina Władysława Wagnera - Olimpia Dębska i Agnieszka Zdunek, które są wnuczkami Jana Wagnera - brata żeglarza.
Władysław Wagner to pierwszy Polak, który opłynął świat. Dokonał tego jeszcze przed II Wojną Światową sławiąc imię Rzeczypospolitej na całym globie. Wypłynął z Gdyni 8 lipca 1932 roku mając zaledwie 19 lat. Rejs odbywał się na trzech jachtach - Zjawie I, Zjawie II oraz Zjawie III. Jego wyprawa pełna była niesamowitych przygód, przyjaciół, życzliwości, ale także niebezpieczeństw. Po 7 latach tułaczki nie było mu dane powrócić do ojczyzny - wybuch wojny przerwał jego rejs.
Co stało się potem? Czy to był koniec życiowej odysei? Czy Wagner ukradł jacht? Dlaczego po wojnie został zapomniany? O co zabiegał Jan Wagner u Prezydenta RP Lecha Wałęsy?
Na te i wiele innych pytań odpowie film "Śladami Wagnera".