Łodzie i jachty żaglowe oraz nowinki i trendy z tej branży zostaną przedstawione w kompaktowy sposób w hali B6
„Kto pragnie zobaczyć nowe modele łodzi powinien odwiedzić targi hanseboot“, oświadczył kierownik projektu targów żeglarskich w Hamburgu, Heiko Zimmermann. W Hamburgu stocznie jachtowe oraz handlowcy zaprezentują pełen przekrój swojej oferty, w tym również nowości, od joli dla początkujących, przez małe jednostki kilowe, aż po wielkie i komfortowe jachty typu cruiser dla całej rodziny. „Nowością w tym roku będzie również kompaktowa prezentacja żeglarska w hali B6“, powiedział Heiko Zimmermann. Po raz pierwszy w ramach wspólnego „kampusu“ żeglarskiego w hali B6 zaprezentują się Niemiecki Związek żeglarski oraz zrzeszenia poszczególnych klas żeglarskich i renomowane kluby żeglarskie z północnych Niemiec. „Wspólna prezentacja będzie idealnym miejscem dla początkujących, którzy w jednej hali będą mogli uzyskać cenne informacje i wskazówki związane z żeglarstwem“, stwierdził Heiko Zimmermann.
Premiera przystani hanseboot-steg z portową kawiarnią i salonem morskim w hali B6
Swoją premierą w tym roku będzie miała również przystań hanseboot-Steg, przy której „zacumują” zarówno łodzie motorowe, jak i żaglowe. Specjalny pomost umieszczony pośrodku hali B6 przypominający prawdziwą przystań jachtową, umożliwi zwiedzanie łodzi po obu stronach. W prezentacji hanseboot-steg znajdzie się również kawiarnia portowa i elegancki salon morski. Dzięki temu w hali B6 zostanie wyczarowany szczególny urok portowej atmosfery, zachęcając odwiedzających do zwiedzania i podziwiania“, powiedział Heiko Zimmermann. Już teraz tacy wystawcy jak Nordship, Nordic Yachting i Yachtsport Eckernförde oraz BM Yachting, Schiffswerft Laboe i Boots- und Yachthandelsvertretung Mannheim zarezerwowali dla siebie miejsca przy przystani hanseboot-steg.
Niemiecka premiera: nowe jednostki 348, 388 418 ze stoczni Hanse z Greifswaldu
Po raz pierwszy w Hamburgu będzie można zobaczyć premiery modeli 348, 388 i 418 ze stoczni Hanse-Werft z Greifswaldu. Wszystkie trzy jednostki mają wyższe maszty, większą powierzchnię ożaglowania oraz zmodyfikowany kil w kształcie litery L. Modele prezentowane premierowo w Hamburgu mają również większe luki i okna. Kabiny zabudowane na dotychczasowych kadłubach mają zupełnie nową aranżację. Jacht Hanse 348 mierzący 9,99 metrów jest następcą modelu 345 i jest dostępny w wersji z dwoma lub trzema kabinami; wielkość kabiny sanitarnej jest odpowiednio dostosowana do ilości kabin. W modelu Hanse 388 (długość kadłuba 10,99 metra) wielkość kabiny sanitarnej /toalety będzie stała, natomiast spiżarnia będzie miała zróżnicowane wyposażenie. Dotyczy to również nowego modelu Hanse 418. W wypadku tego modelu o długości 11,99 metra (długość kadłuba) jest możliwe wyposażenie drugiej kabiny sanitarnej w części dziobowej jednostki. Kolejną zaletą dla właścicieli jest możliwość wprowadzenia indywidualnych modyfikacji we wszystkich trzech nowych jednostkach stoczni Hanse.
Dehler zaprezentuje wspaniały jacht Performance-Cruiser 34 oraz inne aktualne modele
Dostępny od niedawna na rynku jacht Dehler 34 zdobył już wiele nagród. Jest to jacht z możliwością udziału w regatach, ale o stylowym wnętrzu zapewniającym komfort również na dłuższych rejsach. Dzięki współpracy z biurem judel/ vrolijk & Co. Zaprojektowano jacht szybki i dynamiczny, który ma przede wszystkim zapewnić radość z żeglowania. Równocześnie zadbano o eleganckie i miłe wnętrze, które zapewnia najwyższy komfort również w czasie długich rejsów. Wnętrze Dehlera 34 o długości całkowitej 10,70 metra mieści dwie przestronne kabiny i komfortową kabinę sanitarną. Jacht jest wyposażony w innowacyjne rozwiązanie drzwi „Uni Door-Konzept“: jedne drzwi służą do wydzielenia trzech pomieszczeń. W wersji standardowej Dehler 34 ma zamkniętą część dziobową z drzwiami; jako opcja dostępny jest również wariant z otwartą grodzią. Mały jacht Performance-Cruiser jest wyposażony standardowo w aluminiowy maszt i ożaglowanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych, może być sterowany rumplem lub dwoma kołami sterowymi. Jednostka jest standardowo wyposażona w silnik Volvo Penta o mocy 18 KM (13,3kW). Ponadto w tym roku na targach hanseboot będzie można zobaczyć jachty Dehler 38 i 46.
Trend: żagle na jednostkach trzykadłubowych - trimarany Corsair
Wraz z modelem 760 został wprowadzony na rynek nowy model trimaranu w klasie 24-stopowej. W oparciu o popularne konstrukcje 24 i 750 autorstwa Perus Yacht Design wzornictwo modelu 760 zostało zaprojektowane na nowo. W ten sposób powstała 7,39 metrowa jednostka stoczni Mitellmanns Werft z Kappeln , oferująca większy komfort, osiągi i bezpieczeństwo niż inne trimarany klasy 24-stopowej. Podczas rejsów weekendowych trimaran oferuje wygodną dwuosobową koje. Podobnie jak pozostałe trimarany Corsaira również 760-tka jest wyposażona w sprawdzony mechanizm składania pływaków, dzięki czemu można w oka mgnieniu zredukować szerokość jednostki z 5,46 do zaledwie 2,5 metra. W połączeniu z urządzeniem do stawiania masztu jest to dobra jednostka, która może być w krótkim czasie zwodowana przez jedną osobę bez pomocy osób trzecich.
Fajne żaglówki dla początkujących
Dla młodych rodzin oraz początkujących żeglarzy interesująca jest skonstruowana przez Stephana Bodena i Alexandra Vrolijka żaglówka Bente 24. Podczas tegorocznych targów hanseboot odwiedzający będą mogli uzyskać wszystkie informacje o niedrogich, zwinnych jednostkach jak na przykład o pierwszym seryjnym modelu w wersji Mk III. W tym modelu wykorzystano doświadczenia zebrane przy konstrukcji poprzednich wersji. Kolejnym fajnym modelem jest Seascape 24, mały jacht o długości 7,30 metra, zanurzeniu do 1,90 metra i ciężarze zaledwie 890 kilogramów (z czego 320 kilogramów przypada na kil), powierzchnia żagla w kursie na wiatr wynosi 42 metry kwadratowe, a po wystawieniu genakera (7/8) aż 67 metrów kwadratowych, co zapowiada wiele radości przy żeglowaniu. Ponadto żaglówka zapewnia miejsca do spania dla czterech osób.
hanseboot - seminarium bałtyckie z udziałem Sönke Roever
Co roku coraz więcej żeglarzy wychodzi w morze, aby spędzić całe lato na Bałtyku. Piękne kraje nadbałtyckie, pulsujące życiem miasto carów - St. Petersburg, zielony Archipelag Sztokholmski, zachwycające Wyspy Alandzkie, białe noce w Zatoce Botnickiej, magiczna zatoka Oslofjorden lub fascynujący Kanał Gotyjski: na targach hanseboot 28-ego października odbędzie się po raz trzeci, cieszące się dużą popularnością seminarium bałtyckie. Tematem będą nie tylko informacje żeglarskie, ale również wskazówki dotyczące właściwego wyposażenia jednostek. Uzupełnieniem barwnej prezentacji będą krótkie informacje dotyczące poszczególnych destynacji. Udział w jednodniowym seminarium kosztuje 95,00 euro od osoby lub 145,00 euro dla jednej osoby wraz z osobą towarzyszącą. Rezerwacja pod adresem internetowym info(at)blauwasser(dot)de.
hanseboot – doradztwo rejsowe: wskazówki i porady profesjonalistów
Odwiedzający będą mogli bezpłatnie skorzystać z doświadczenia ekspertów w ramach hanseboot Törnberatung na piętrze hali B1. Osoby planujące dłuższe rejsy łodzią motorową lub żaglową do najpiękniejszych rejonów świata otrzymają tutaj cenne informacje i porady. Codziennie będzie można spotkać się Mareike Guhr, żeglarką, która opłynęła kulę ziemską, a w oba weekendy dodatkowych porad będzie udzielał dziennikarz Michael Amme. Interesującym partnerem do rozmów dla motorowodniaków będzie autor książek Jürgen Straßburger. Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem: www.hanseboot.de/programm/rund-ums-segeln-motorbootfahren/hanseboot-toernberatung/
O targach hanseboot
Targi hanseboot otworzą podwoje terenów targowych B w Hamburgu w terminie 28.10 – 5.11.2017 dla profesjonalistów, skiperów amatorów i początkujących żeglarzy. 58 edycja imprezy organizowana w pobliżu północnoeuropejskich akwenów morskich oraz śródlądowych daje okazję do obejrzenia aktualnej oferty łodzi i jachtów oraz zdobycia informacji o trendach i nowinkach w branży sportów wodnych.