Konferencja „Nowoczesne Technologie” podsumowująca trzecią edycję programu mentorskiego dla lokalnych przedsiębiorców już w tym miesiącu! To idealna okazja do poznania przedstawicieli innowacyjnych rozwiązań technologicznych podbijających świat, wybitnych naukowców i kreatorów przyszłości. Na scenie pojawią się: Izabela Bernau – Ławniczak, Wojciech Ławniczak, Dawid Myśliwec, Marcin Ratajczak, Marek Zmysłowski oraz Kas Koen!
Rejestracja na bezpłatne bilety rusza już 3 października na biznes.wzp.pl/konferencja !
Koen Kas to światowej sławy ekspert i futurysta w dziedzinie opieki zdrowotnej. Założyciel Healthskouts, firmy doradczej zajmującej się cyfrowym zdrowiem. Współpracuje z globalnymi firmami technologicznymi, szpitalami i rządami. Profesor onkologii molekularnej i zdrowia cyfrowego będzie gościem specjalnym konferencji „Nowoczesne technologie”, która zwieńczy III edycję programu mentorskiego organizowanego przez samorząd województwa dla zachodniopomorskich przedsiębiorców. To - zgodnie z nazwą projektu - innowacyjne narzędzie wsparcia dla mikro, małych i średnich firm z Pomorza Zachodniego. Nowoczesne, ale oparte o tradycyjne, bezpośrednie kontakty, wspólną pracę, rozmowy, spotkania. Dzięki temu regionalne firmy mają szansę nawiązania nowych relacji biznesowych, skorzystania z wiedzy i doświadczeń najlepszych specjalistów m.in. w dziedzinie nowoczesnych technologii, innowacji i marketingu, ale też zaprezentowania swoich produktów i usług szerszej publiczności.
- Pomorze Zachodnie wyróżnia się na tle innych regionów europejskich w działaniach na rzecz przedsiębiorczości. Inwestujemy w gospodarkę opartą na wiedzy - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Wspieramy przedsiębiorców na co dzień, ale chcemy ich też inspirować wyjątkowymi projektami, takimi jak program mentorski oraz wyjątkowymi wydarzeniami, które mogą zapoczątkować nowy etap w rozwoju firm. To właśnie m.in. dzięki takim działaniom Pomorze Zachodnie zdobyło tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości.
fot. arch.. Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Technologie przyszłości na deskach teatru
Wydarzenie zaplanowane 17 października w Teatrze Polskim w Szczecinie zapowiada się fascynująco. Nie tylko dla lokalnych firm czy startupów. Także dla przedstawicieli organizacji okołobiznesowych, świata akademickiego i mediów. To okazja do zobaczenia Kasa Koena na żywo! Ale nie tylko jego! Wśród twórców przyszłości i specjalistów od innowacji na szczecińskiej scenie zobaczymy również:
Dawida Myśliwca - doktora nauk chemicznych, polskiego twórcę internetowego i założyciel dwóch kanałów popularnonaukowych w serwisie YouTube –„Wyłącznie Naukowy Bełkot” i „Uwaga! Naukowy Bełkot”, który subskrybuje ponad 730 tysięcy osób. Jego filmy zanotowały już ponad 104 miliony wyświetleń. Dr Myśliwiec edukuje, intryguje, zachęca do poszerzania wiedzy – i robi to po mistrzowsku. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, „To pewien rodzaj manipulacji. Trzeba co pewien czas odświeżać uwagę widzów czymś, co rozśmiesza, szokuje czy zaskakuje”. Ten trik stosuje także na piśmie, dzięki czemu stał się autorem bestsellerów – „Przepisu na człowieka” oraz „7 cząsteczek”. Ponadto prowadzi autorski podcast „Przegadana Godzina”
Marka Zmysłowskiego - przedsiębiorcę i inwestora, eksperta biznesu internetowego na rynkach wschodzących, autora kolejnego bestsellera “Goniąc Czarne Jednorożce”. Będąc entuzjastą Afryki, Zmysłowski właśnie na Czarnym Kontynencie skupił całkowicie swoją działalność biznesową. Jest m.in założycielem: HotelOnline.co – spółki budującej oprogramowanie dla branży hotelarskiej i Jumia Travel – największego w Afryce serwisu do rezerwacji hoteli online, spółki notowanej na NYSE (Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych). Jest też mentorem w projektach afrykańskich takich organizacji jak Google czy Bank Światowy.
Marcina Ratajczaka - współzałożyciela INURU jednej z najciekawszych technologicznych firm w Europie. Opakowania tworzone przez ten startup świecą, zwracają uwagę, reagują na dotyk, a w przyszłości będą wyświetlać proste animacje czy video. Jest to możliwe dzięki opatentowanej technologii OLED wytwarzającej cienkie światło, które można zintegrować z dowolną powierzchnią. Wśród klientów firmy znajdują się globalne marki, w tym Coca-Cola.
Wyjść z garażu. Na dużą scenę i międzynarodowy rynek
Podczas konferencji „Nowoczesne technologie” zaprezentują się również Izabela Bernau- Ławniczak i Wojciech Ławniczak, którzy ostatnio regularnie bywają na Pomorzu Zachodnim. Dlaczego? Dzielą się swoją wiedzą i pomysłami w trzeciej edycji programu mentorskiego organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, wspierającego lokalnych przedsiębiorców. Ten wyjątkowy duet mentorski, współpracuje z innowacyjną firmą mPower która wygrała konkurs na udział w sesjach mentorskich.
- To firma, która z pewnością ma fajny produkt, dobre pomysły i która ma ogromne szanse na zawojowanie światowych rynków. Ich innowacyjny produkt to technologia z Polski, która powinniśmy się chwalić - zapowiada mentor. - Do tej pory współpracowaliśmy z wieloma branżami. Przyszłość tego typu biznesów rysuje się naprawdę dobrze - ocenia Wojciech Ławniczak.
Na scenie pojawi się również zespół mentorowanej firmy, aby opowiedzieć o wypracowanych rozwiązaniach podczas realizowanego programu.
- Pomorze Zachodnie coraz częściej kojarzy się nie tylko z turystyką, ale też innowacyjną gospodarką, startupami, które wykorzystują swoją kreatywność do tego, by budować swoje wyjątkowe firmy - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Bardzo cieszą mnie sukcesy projektantek z Wasted Couture czy rozwój laureatów poprzedniej edycji z firmy „Liście miejska farma”. Jako region jesteśmy w Polsce ekologicznym liderem, dlatego rozwój firm wykorzystujących zieloną energię, jak robi to mPower, cieszy nas podwójnie. Mam nadzieję, że program mentorski pozwoli im wypłynąć na szerokie wody. I że to zainspiruje inne firmy do działania i dalszego rozwoju.
Udział w konferencji „Nowoczesne technologie” jest bezpłatny. Rejestracja rozpocznie się 3 października 2023, szczegóły na stronie https://biznes.wzp.pl/konferencja
Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu na żywo, będzie ono transmitowane na kanale #PomorzeZachodnie.
Zaplanowane działania realizowane są w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje - etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.